Współorganizatorami Kiermaszu Rzemieślniczego w Osiecznej były Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior oraz Gościnna Wielkopolska.

Kiermasz odbył się w niedzielę 30 sierpnia i trwał kilka godzin. Wystawcy przywieźli ze sobą między innymi lokalne wędliny, sery rzemieślnicze, tradycyjne wypieki, miody. Były również pokazy rzemieślników oraz stoiska z rękodziełem.

Jak przyznaje Jarosław Jankowski, trwają rozmowy, by kiermasz już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych na terenie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, dodając jednocześnie, że osieckie muzeum cały czas zaprasza do zwiedzania. Do 20 września można tu zaglądać codziennie od godz. 10.00 do 17.00.

Warto zaznaczyć, że oprócz zabytkowych wiatraków i znajdujących się w nich wielu ciekawych eksponatów Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej dysponuje również innymi atrakcjami, a także sporym terenem, po którym można po prostu pospacerować i w ten sposób mile spędzić czas, również jesienną czy zimową porą.Galeria zdjęć: