W dniach od 09-12.06.2019 r. dwudziestoosobowa grupa z Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Dolina Noteci” przebywała na wyjeździe studyjnym w Boszkowie z wizytą u partnera projektu, którą jest Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior. Celem wyjazdu było zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Podczas pobytu mieli okazję zobaczyć realizowane projekty z dotacji PROW. Obejrzeli m.in. boiska nad Jeziorem Dominickim, które służą mieszkańcom oraz Klubowi Sportowemu “Sokół”, pokaz tresury psów w „Pieskolandii” w Henrykowie, Izbę Regionalną i odnowiony wiatrak w Bukówcu Górnym , a także mogli skosztować lodów rzemieślniczych wyprodukowanych przez Pana Leszka w Przemęcie. 12 czerwca 20osobowa grupa z Chodzieży i okolic została zaproszona na spacer po Bojanowie z samorządowcami. Przyjezdni obejrzeli zrealizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich inwestycje: plac zabaw przy ulicy Ogrodowej oraz zrewitalizowany park im. Stefana Bojanowskiego, a także wyremontowany budynek użyteczności publicznej. Następnie nasi goście zwiedzili bojanowski browar, gdzie mieli okazję poznać historię obiektu oraz obejrzeć część procesu powstawania piwa. Wizytę podsumowano w siedzibie Urzędu, wymieniając spostrzeżenia i doświadczenia związane z inicjatywą LEADER. Oprócz tego zwiedzili w Osiecznej Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa.

Podczas uroczystej kolacji, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele naszej WLGD Kraina Lasów i Jezior, Stowarzyszenie “Młodość i Doświadczenie” oraz Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra “Bioderko stowarzyszenia zaprezentowały swoją działalność.Galeria zdjęć: