Trzyosobowa delegacja przybyła do nas z Brabancji Północnej - prowincji położonej na południu Holandii, graniczącej z Belgią.
 
Gościli u nas Wiceprezes grupy LEADER De Baronie Jack Roelands, koordynator ds. projektów współpracy dr Peter Laan i Heleen van Exsel z biura stowarzyszenia. Goście odbyli szereg spotkań z Zarządem WLGD Kraina Lasów i Jezior, na czele którego stoi Starosta Leszczyński Krzysztof Benedykt Piwoński, członkami Rady i pracownikami biura stowarzyszenia. Podczas rozmów poruszono zagadnienia ewentualnej współpracy obu grup w ramach programu Leader. Przedstawiciele obydwu stron wymienili się również swoimi doświadczeniami w zakresie wdrażania inicjatywy Leader (grupa Leader De Baronie działa już od 20 lat).
 
Delegacja z Holandii zapoznała się z kilkoma charakterystycznymi elementami Krainy Lasów i Jezior. Goście zakwaterowani zostali na terenie OW Sadyba w Boszkowie. Odwiedzili galerię rzeźby p. Murka w Górsku oraz łódką opłynęli Jezioro Dominickie. Zwiedzili również Muzeum Młynarstwa - Wiatrak Józef i zamek w Rydzynie. Goście z Holandii byli pod wrażeniem potencjału Krainy Lasów i Jezior. W rewanżu zaprosili delegacje WLGD do rewizyty, w trakcie której zostanie sformalizowana nasza współpraca.